TÜRSi teemaõhtu “Proviisor – apteegiomanikuna”

Teemaõhtu „Proviisor – apteegiomanikuna“

16.04.15 toimus TÜRSi kevadseminar teemaõhtu formaadis. See aasta valiti tudengite soovil teemaks “Proviisor – apteegiomanikuna”. Teemaõhtul osales 32 inimest. Õhtule oli kutsutud 2 esinejat: Ülle Rebane Eesti Apteekrite Liidust ja Proviisorite Kojast ning Tanel Kuusmann hulgimüügi- ja jaemüügi ettevõttest Tamro.

Esimesena kõneles Ülle Rebane. Ta astus üles ka eelmise aasta kevadseminaril “Proviisor – tervishoiutöötajana”. Esineja tutvustas meile, mis on aasta möödudes apteegimaastikul toimunud. Tõi välja, kust sai alguse selline idee ja mis olid selle tagamaad. Näiteks on paljudes Euroopa riikides nagu näiteks Leedus, Saksamaal, Prantsusmaal või Soomes kord, kus apteegi omanikuks peab olema apteeker, kas ainuisikuliselt või omama osalust. Seda hakkas Ülle Rebase sõnul taotlema nüüd Eestis Proviisorite Koda. Peamiseks põhjuseks olevat olnud soov muuta apteegiteenus sõltumatuks. Lisaks sellele sooviti seekaudu lahendada probleem apteekide rohkuse osas linnades ja vähesuse osas maapiirkondades.

Ülle Rebane rääkis, et kogu see ettevõtmine on olnud väga kurnav, kuid soovitud seadus on tänaseks vastu võetud. Tulevikust rääkides ütles Rebane, et uueks etapiks on saada Proviisorite Koda avalik õiguslõikuks organiks Eestis.

Teemaõhtu teiseks esinejaks oli Tanel Kuusmann, Tamro Eesti müügi- ja ostuosakonna juhina ning Tamro Eesti juhatuse liige. Lühidalt tutvustas ta Tamro kontserni ja asjaolu, et on ka ise proviisorina apteekides töötanud. Antud teemal väitis Tanel Kuusmann, et praegused muutused on toimunud väga kiiresti ja seaduseid peaks veel korrigeerima. Hetkel on selles osas suur segadus. Peale selle oli esineja arvamus, et apteegi turg võib kasvada koos tööjõu puudusega. Lõpetuseks, et Tamro on alati valmis pakkuma partnerlust ka proviisoriapteekidega.

Samas mainis ta, et ülemineku perioodi jooksul, milleks sai 5 aastat, võib veel palju muutuda. Seega ettevõte ei pea hetkel vajadust oma plaane muuta.

Õhtu möödus informatiivselt ning esinejad tutvustasid teemat erineva nurga alt. Arutelu tekkis nii publiku seast kui ka esinejate vahel. Osalejatega vesteldes öeldi, et neile üritus meeldis ning ootavad järgmist korda.

Teemaõhtul tekkinud arutlustest ja käsitletud teemadest saab täpsemalt lugeda Rohuteadlasest.

Korraldustiimi kuulusid III kursuselt Maia Salm ja Georg-Marten Lanno ning I kursuselt Ragne Õitspuu ning Kaspar Kaju. Üritust toetas ATÜK.

Suur tänu korraldustiimile, esinejatele ning osalejatele!

Teemaõhtu