Sügisseminar 2019 Uudsed lahendused apteegis

Sellel aastal toimus sügisseminar 16.novemril ning teemaks osutus “Uudsed lahendused apteegis”. Sügisseminari aitasid kõrraldada Eesti Farmaatsia Selts, Eesti Akadeemiline Farmaatsia Selts ja Meditsiinivaldkonna Üliõpilaskogu.

Tehnoloogia areneb iga aasta aina kiiremini ja toob mugavamaid lahendusi ka tervishoiusüsteemi. Viskasime pilgu peale tulevikule ja tutvusime lahendustega, mis teeksid apteegis pakutavad teenused lihtsamaks.

Päev algas registreerimise ja kohviga. Saabujad said vestelda oma kolleegidega ning nosida puuvilja ja soolaseid suupisteid. 10:20 andis avasõna sügisseminari korraldustiim ning juhatas sisse päevakava. Esimeseks esinejaks oli Kristiina Sepp, kes viis läbi loengu teemal apteekri roll tulevikus. Väga meeldejäävaks jäid innovaatilised ravimipakid, mis teevad häält, kui on vaja ravimit manustada. See on eriti kasulik inimestele, kes kipuvad unustama ravimite igapäevase võtmise.
Edasi läks loeng teemal bioloogilised ravimis, mille viis läbi Triin Suvi. Ka tagasisides mainiti seda loengut paljude poolt lemmikuks. Peale loenguid oli aeg lõunapausiks, mis korraldustiimile üllatusena sujus väga hästi. Järjekord kadus kiiresti ning jõudsime isegi ajaga ette.

Nagu ka eelmisel aastal, oli võimalik osaleda töötubades. Osalejad said valida 3 töötoa vahel 2 lemmikut.
Üheks töötoaks oli kriitiline vaatenurk toitumises Heidi Roos ja Änn Jõgi poolt. Iseenesest igapäevane teema andis ikkagi juurde uusi teadmisi. Need teadmised on kasulikud nii iseendale kui ka apteegi töös, sest toitumisest saame vitamiinid ja mineraalid, mis on vajalikud organismi normaalseks funktsioneerimiseks.
Teiseks sai valida seminari apteegireformi teemal. Seminaris selgitas Karin Alamaa-Aas apteegireformi olulisust ja põhimõtteid. Kuum teema tekitas ka arutelusid seminarisaalis.
Kolmandana oli võimalik osaleda Inga Ignatieva seminaris, mis puudutas probleemseid patsiente ja konfliktide lahendamist. Suhtlemisoskusel on väga oluline roll apteegi töös ning ka seda peab õppima.

Viimasena oli loengu kord Monika Soosaarel, kelle teemaks oli E-tervis. Ta tutvustas uusi süsteeme, mis värskelt augustis alles käima läksid. Üks nendest on näiteks võimalus saatekirja alusel omale valida kõige sobivaim arstivastuvõtu aeg ning seda võib iga hetk tühistada. Tänu sellele on sajad tühivisiidid ära jäänud.

Sügisseminar möödus väga edukalt, osalejate arv oli 117 ning juurde oleks mahtunud vaid mõned üksikud. Tagasiside oli positiivne ning meil on hea meel, et teile meeldis!


Kohtumiseni järgmisel aastal uue teemaga!

Triinu Margens
TÜRSi meediajuht 2019/20