TÜRS 69. IPSF World Congressil Lõuna-Koreas

Augusti keskel toimus Lõuna-Koreas 69. International Pharmaceutical Students’ Federation (IPSF) World Congress, milles osales ka Eesti 4-liikmeline delegatsioon.

Ürituse teemaks oli “Apteekrite mõjuvõimu suurendamine tulevikuks: ülemaailmse tervishoiu ümberkujundamises navigeerimine”. Kongressi raames toimusid mitmed arendavad, ühiskondlikud ja rahvatervisega seotud üritused ning töötoad.

World Congress algas kogunemisega Yonsei ülikoolilinnaku rahvusvahelises kampuses, millele järgnes tervituspidu koos liputseremooniaga. Järgnevatel päevadel algas programm sümpoosiumitega, mille raames käsitleti teemasid nagu “Innovatiivse farmaatsiatööstuse panus globaalse tervise arengusse”, “Rahvusvaheliste tervisejuhtide pädevused ja hoiakud säästva tervise ühiskonna nimel” ja “Apteekrite esiletõusmine uutes tööstusharudes: digitaalterapeutikumid”.

Sümpoosiumitele järgnesid erinevad töötoad ning tiimipõhised üritused. Töötubasid leidus igale maitsele alates kliiniliste juhtumite anaüüsist kuni Korea traditsiooniliste roogade valmistamiseni. Lisaks nendele oli liikmetel võimalus osaleda erinevatel võistlustel nagu farmaatsiateemaline “Kuldvillak” või postri loomise konkurss. 

Paralleelselt sümpoosiumite, töötubade ja tiimiüritustega toimusid IPSF üldkogu istungid, millest meie delegatsioon alati aktiivselt osa võttis. Arutusel olid mitmed põhikirja puudutavad ettepanekud ja muudatused, mille eesmärk oli organisatsiooni töö parendamine. Võeti vastu uued liikmesorganisatsioonid nii täisliikmeteks kui kandidaatliikmeteks. Kuulati, arutati läbi ja võeti vastu praeguse juhatuse aastaaruanded. Toimusid ka uue juhatuse valimised oktoobris algavaks mandaadiks.

World Congressi keskel oli eraldi päev pühendatud ekskursioonile. Enne ekskursiooni toimumist said kõik osalejad valida laiast valikust endale meelepärasema. Valikus olid sihtkohad nagu farmaatsiatehased, botaanikaaed, haiglad, apteegid, kosmeetikaettevõte ja nakkushaiguste uurimisinstituut. Ekskursiooni käigus oli selgelt näha riikidevahelisi erinevusi meditsiinis.

 Näiteks Severance Hospital on väga moodne haigla, mis esmapilgul ei jäta isegi haigla muljet ja meenutab rohkem kaubanduskeskust. Avanes ka võimalus külastada ülemaailmseid suurettevõtteid nagu Thermo Fisher Scientific, mille tooteid ja tehnikat kasutatakse ka Tartu Ülikoolis. 

Hariduslikku programmi täiendas õhtuti toimuv rikkalik sotsiaalprogramm. Korea kultuuri õhtu ja rahvusvahelise õhtu raames tutvuti Lõuna-Korea kultuuri ning teiste osalevate riikide kultuuride, toidu ja jookidega. Tähistati ka IPSFi 75. aastapäeva, millele järgnes oksjon, kuhu osalejad said tuua oma riikide nipsasjakesi – Eesti asjadest läks kaubaks sinimustvalge pits ja merevaigust käevõru. Eelviimasel päeval toimunud spordiõhtul said tiimid osa võtta rahvastepallist ja köieveost. World Congress lõppes piduliku galaõhtuga, kus jagati auhindu, söödi õhtusööki ning jäeti oma uute sõpradega hüvasti, vähemalt kuni järgmise World Congressini.

Vaatamata kuumalainele ning pea 13 tunni pikkusele lennule oli see meile kõigile unustamatu ja silmaringi avardav kogemus.

 

Autorid: Karin Lombiots, Christopher Tooding