Eesti Kultuuriõhtu

Eesti Vabariik on juba kuu aega olnud 100-aastane. Ka TÜRS tahtis Eesti sünnipäeva meeldivalt koos tähistada, seega toimus 22. märtsil üritus Eesti kultuuriõhtu, mille käigus söödi head-paremat, vaadati Eesti kinoklassikat, kuulati Eesti muusikat, kirjutati luuletusi ümber murdesõnade ning mängiti mängu „Me armastame Eestit“.

Ürituse alguses jagunesid TÜRS’i liikmed gruppidesse ning iga grupp sai ühe murdesõna, mille tähendust nad ei teadnud. Selle sõna ümber pidid nad välja mõtlema vähemalt 8-realise luuletuse. Seekord meeldis korraldajatele enim Reelika ja Kristjani kirjutatud luuletus. Nende sõnaks oli „kiisla“, mis tähendab kaerakilet. Et nad tähendust ei teadnud, oli nende vaimusünnitist eriti põnev ja naljakas lugeda!

Seejärel sai hoo sisse mäng „Me armastame Eestit“. Osalejad näitasid oma teadmiseid vastates erinevatele küsimustele ning arvates ära murdesõnu, mille kohta luuletused kirjutatud olid. Mängu küsimused olid põhiliselt seotud Setomaa ning selle kultuuriga – isegi mängujuht kandis Seto rahvariideid. Pärast tihedat rebimist ja ka lisaküsimuste esitamist jäid tiimid viiki! Tundub, et TÜRS’ikatel on väga võrdsed Eesti-alased teadmised…

Õhtu lõpupoole oli võimalus vaadata filmi „Siin me oleme“. Samuti sai üldiselt rääkida ja õdusat õhkkonda nautida. Seltsi liikmel (ning ka ürituse korraldajal) Laural oli samal päeval 20. sünnipäev, nii et üheskoos lauldi talle sünnipäevalaulu ning visati kakskümmend korda tooliga õhku.

Üldiselt oli üks väga tore ja hubane õhtupoolik, mille jooksul naerdi, jutustati, paitati Raheli uut koera ning oldi õnnelikud selle üle, et Eesti on meie kodumaa.

Palju õnne, Eesti Vabariik!


 

 

 

 

 

Fotod: Laura Männaste, Reelika Jõgi